Sbírka Koláč pro hospic úspěšně vzdorovala koronaviru

Tradiční sbírka proběhla na území Oblastní charity Třebíč 7.10. 2020 a i přes přísná hygienická nařízení v ní lidé přispěli téměř 82 tisíc korun. „Jde o 100% nárůst, v předchozích letech se vybralo 44 tisíc. Jsme ohromeni a potěšeni solidaritou lidí, institucí i firem, které byly ochotny nám se sbírkou pomoci. Všem, kdo přispěli, velmi děkujeme. V této složité době jde o dvojnásobný dar,“ zhodnotil sbírku Ing. Petr Jašek, ředitel Oblastní charity Třebíč.

Veškerý výtěžek bude použit na nákup zdravotnického materiálu pro vážně nemocné pacienty, o které se stará Domácí hospic sv. Zdislavy na celém území okresu Třebíč. Za rok pomůže až 300 pacientům a přitom vykoná tisíce návštěv prostřednictvím lékařů, zdravotních sester, pečovatelek, psychologa, a to vše přímo v rodinách. „Ráda bych poděkovala všem dárcům, velmi si jejich podpory vážím. Každým rokem se i touto formou snažíme upozornit na tak velmi citlivou tématiku, jako je umírání doma. Náš domácí hospic je tu pro pacienty i jejich rodiny a myslím, že naše pomoc je účinná a na základě zpětné vazby je i velmi pozitivně rodinami hodnocena,“ říká vedoucí Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč Mgr. Eva Vráblová.

Letošní sbírka se konala za podpory mnoha firem i institucí, některé se zapojily opakovaně jako město Třebíč, vojáci z letecké základny u Náměště nad Oslavou, Skupina ČEZ nebo Fraenkische, sbírku pro Domácí hospic sv. Zdislavy podpořilo mnoho nových firem a jejich zaměstnanců například ALTREVA spol. s r.o., BEL Sýry Česko a.s., Nuvia a.s., ESKO-T s.r.o., MANN+HUMMEL, Motorpal a.s., ale i Okresní soud Třebíč nebo Bistro Rovnováha.

„COVID-19 bohužel ovlivnil i tuto dobročinnou sbírku, ta se nemohla uskutečnit v plném rozsahu. Například Nemocnice Třebíč, která je naším důležitým partnerem v každodenní práci domácího hospice a vždy nás v tento čas podporuje, má omezeny režim, stejně jako firma Huhtamaki. Slibně vypadal i nápad nabídnout možnost podpory fanouškům ledního hokeje na zimním stadionu SK Horácké Slavie Třebíč, bohužel zápas s Kladnem byl zrušen, a to i Třebíčský půlmaraton, nezbývá než se na spolupráci těšit v nadcházejícím roce,“ vysvětluje koordinátorka sbírky Barbora Živná a doplňujeme: „Ráda bych za celou Oblastní charitu Třebíč poděkovala všem, kteří se podíleli na průběhu sbírky, ať už zaměstnancům nebo dobrovolníkům, všem těm, kdo balili koláče a stáli na stáncích, bez Vás by žádná sbírka neproběhla,“ uzavírá hodnocení sedmého ročníku sbírky Koláč pro hospic 2020 Barbora Živná, koordinátorka sbírky.