Opakovaná pomoc od Monety

Opakovaná pomoc od Monety

Krásná ukázka účinné spolupráce, z níž mají přímý prospěch rodiny, které doma pečují o své blízké. To je opakovaná pomoc od MONETA Money Bank, a.s., nasměrovaná do Oblastní charity Třebíč (OCHT). Konkrétně jde o dar ve výši 68 000 Kč na kompenzační pomůcky do půjčovny, který jsme získali prostřednictvím MONETA grantu v rámci Programu podpory potřebných.

Díky němu bylo možné koupit po dvou kusech nová elektrická polohovací lůžka, klozetová křesla do sprchy, čtyřkolová chodítka s vysokou oporou, čtyřbodová skládací chodítka a pojízdné nastavitelné stolky k lůžkům. Děkujeme. O půjčení nových pomůcek je velký nepřetržitý zájem. Kdo se někdy doma staral o těžce nemocného člověka, dokáže naplno takovou vstřícnost ze strany dárce ocenit.

Uvědomujeme si složitosti doby, kdy se zvyšuje podíl starých lidí v populaci, nebo jsou lidé zasaženi nemocemi, které zanechávají dlouhodobé následky. Nabízenou službou – půjčováním uvedených pomůcek – se snažíme být nápomocni rodinám pečujícím o nemocné a seniory doma a alespoň částečně jim ulehčit v náročné situaci.

Občas slyšíme o strachu ze samoty, z umístění nemocného do odpovídajícího zařízení, nebo že rodina, manželka či manžel nezvládne péči o něj doma. Oblastní charita Třebíč nabízí další služby, které mohou pomoci, např.  domácí zdravotní péči, domácí hospic, pečovatelskou službu, denní stacionář Domovinka pro seniory a lidi se zdravotním postižením ad. Neváhejte se na nás obrátit.