Charita díky dotaci obmění část vozového parku, pomohla i Tříkrálovka

Charita díky dotaci obmění část vozového parku, pomohla i Tříkrálovka

Dobrá věc se podařila. Rovnou třiadvacet nových vozidel získají v listopadu pro cesty za klienty po celém Třebíčsku pracovníci většiny sociálních služeb Oblastní charity Třebíč (OCHT). Konkrétně jde kromě Střediska sv. Zdislavy například o Paprsek naděje, dále TaxiS, oba azylové domy, Klubíčko, Domovinku a další. Automobily stály včetně DPH víc jak 11 milionů korun. Bez vysoké dotace z Integrovaného regionálního operačního programu by to ovšem nešlo. Pokryla 95 % nákladů. Zbytek tvoří vlastní charitní zdroje převážně z letošní Tříkrálové sbírky.

„Celkem 250 našich zaměstnanců by si svou práci neumělo představit bez stabilního vozového parku. Z evropských fondů se nám nyní konkrétně pro terénní sociální služby podařilo získat dotaci na hybridní vozy od Toyoty,“ říká zástupce ředitele OCHT Ing. Rostislav Lavička.  Koupi nových vozidel předcházelo výběrové řízení, v němž uspěla jihlavská společnost HS AUTOMOBIL s.r.o. s malým a praktickým modelem Toyota Yaris.

V tuto chvíli má OCHT k dispozici 120 aut. Jejich opotřebení a stáří ovšem rychle roste. „Postupně bychom rádi obměnili celý vozový park, abychom disponovali bezpečnými a funkčními vozidly, která budou úsporná a zároveň šetrnější k životnímu prostředí,“ dodává Ing. Lavička.

HANA JAKUBCOVÁ

Oblastní charita Třebíč (OCHT) je nestátní nezisková organizace, která spadá pod Diecézní charitu Brno. Lidem na Třebíčsku poskytuje víc než 25 služeb v sociální, zdravotní, prorodinné, preventivní a dalších oblastech.

První služba byla založená v roce 1992, letos tak OCHT oslavila 30 let činnosti.

S ročním počtem víc než 5 500 obsloužených klientů je největším a nejkomplexnějším poskytovatelem svého druhu v regionu Třebíčska.

Jedná se o stabilní pružnou organizaci, která se soustředí na profesionální, kvalitní a empatický přístup k lidem. OCHT je zařazená do sítě sociálních služeb Kraje Vysočina.

Chcete nás podpořit? Číslo sbírkového účtu je 2648138319/0800. Děkujeme.

Více informací a přesný výčet služeb i konkrétní oblast, kde pomáhají, najdete na stránkách www.trebic.charita.cz.