Zajímavosti

Umírat s radostí…

Křest knihy Nemocné rozhovory primáře Ladislava Kabelky

Trochu kontroverzní titulek pro článek zvlášť  v době neutuchající koronavirové pandemie. V Domácím hospici svaté Zdislavy v Třebíči je ale radost spojená s umíráním přirozenou součástí péče o klienty. Nebo lépe řečeno je cílem jejich práce. Nejde jen o ulehčení ve smyslu dostupnosti péče. Jde především o přirozenou lidskost a radost z kontaktu, které umírajícím často chybí.

 

Čtěte dále o křestu knihy Nemocné rozhovory

Nezavřeli jsme – jsme tu pro Vás

Zavolejte pro informace o domácí péči – 736 529 302

Domácí hospic sv. Zdislavy i v těchto komplikovaných časech je tu pro všechny lidi s vážnou nemocí i pro jejich blízké, kteří o ně mohou a chtějí pečovat v domácím prostředí.

Nevíte si rady s nenadálou situací a potřebujete informace a pomoc zdravotních sester nebo pečovatelek v domácím prostředí. Zavolejte nám na číslo 736 529 302.

Dlouhodobé ošetřovné je peněžitá pomoc státu lidem, kteří se chtějí o své blízké starat doma. Kompenzuje jim výpadek příjmu ze zaměstnání, aby mohli zabezpečit chod domácnosti. Nárok na tuto dávku vzniká rozhodnutím lékaře, že stav pacienta po propuštění z nemocnice je natolik vážný, že vyžaduje celodenní péči ošetřující osoby. Jsou tu ale i další podmínky, které dnes musí být splněny. Celý článek 

Budou sloužit jako sklad léků a kancelář. „Začínali jsme v roce 2012 s pár kolegy a odlehčovací službou, která díky velkému úsilí několika kolegů a potřebnosti služby ve společnosti se rozrostla o zdravotní část až do dnešní podoby, která čítá zhruba 70 lidí. Ti 24 hodin 7 dní v týdnu pečují o lidi s vážnou nemocí v jejich domácím prostředí,“ popisuje historii služby její vedoucí Mgr. Eva Vráblová. Čtěte dále