Zajímavosti

Informace o dění „u nás“ a v našem okolí najdete i Facebooku. Přímo pod naším názvem – Domácí hospic sv. Zdislavy – nás můžete sledovat na cestách po Třebíčsku, při činnosti v naší centrále, ale zařazujeme i novinky z činnosti Oblastní charity Třebíč, nebo aktuality z hospicového hnutí.

Čtěte více

V pátek 14. května herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová vystoupila na zahradě Pensionu pro seniory v Krahulově. Doprovázeli ji uznávaní  hudebníci – nevidomý akordeonista a pianista Mário Bihári, trumpetista Nick Arthofer a houslista Adam Pospíšil. Cílem bylo v bezpečné vzdálenosti přinést trochu optimismu, veselí a naděje lidem, jež jsou i po rozvolnění nouzového režimu opuštění a izolovaní a navíc často stále v područí obav z koronaviru.

Čtěte více

Z důvodů mimořádných opatření spojených s pandemií COVID 19 překládá třebíčský Domácí hospic sv. Zdislavy benefiční představení Hrdý Budžes na 5. října. Veleúspěšné představení s Bárou Hrzánovou v hlavní roli mělo být původně uvedeno v prosinci 2020, bylo přeloženo na 21. květen 2021 a nyní dochází k dalšímu přesunu. Zakoupené lístky zůstávají v platnosti. Zájemci o představení v novém termínu mohou lístky nakupovat i nyní.

 

Čtěte dále o přeložení představení

Charakteristika práce

  • Poskytujeme specializovanou paliativní péči pacientům
    v domácím prostředí.
  • Zdravotní sestra pracuje ve spolupráci s multidisciplinárním týmem.
  • Péči zajišťujeme 24/7, denními, víkendovými a pohotovostními
    službami.
  • Zdravotnickou dokumentaci vedeme v PC formě.
  • K zajištění péče využíváme služební automobily, telefony a NTB.

Čtěte více

Nezavřeli jsme – jsme tu pro Vás

Zavolejte pro informace o domácí péči – 736 529 302

Domácí hospic sv. Zdislavy i v těchto komplikovaných časech je tu pro všechny lidi s vážnou nemocí i pro jejich blízké, kteří o ně mohou a chtějí pečovat v domácím prostředí.

Nevíte si rady s nenadálou situací a potřebujete informace a pomoc zdravotních sester nebo pečovatelek v domácím prostředí. Zavolejte nám na číslo 736 529 302.

Dlouhodobé ošetřovné je peněžitá pomoc státu lidem, kteří se chtějí o své blízké starat doma. Kompenzuje jim výpadek příjmu ze zaměstnání, aby mohli zabezpečit chod domácnosti. Nárok na tuto dávku vzniká rozhodnutím lékaře, že stav pacienta po propuštění z nemocnice je natolik vážný, že vyžaduje celodenní péči ošetřující osoby. Jsou tu ale i další podmínky, které dnes musí být splněny. Celý článek 

Budou sloužit jako sklad léků a kancelář. „Začínali jsme v roce 2012 s pár kolegy a odlehčovací službou, která díky velkému úsilí několika kolegů a potřebnosti služby ve společnosti se rozrostla o zdravotní část až do dnešní podoby, která čítá zhruba 70 lidí. Ti 24 hodin 7 dní v týdnu pečují o lidi s vážnou nemocí v jejich domácím prostředí,“ popisuje historii služby její vedoucí Mgr. Eva Vráblová. Čtěte dále

Trochu kontroverzní titulek pro článek zvlášť  v době neutuchající koronavirové pandemie. V Domácím hospici svaté Zdislavy v Třebíči je ale radost spojená s umíráním přirozenou součástí péče o klienty. Nebo lépe řečeno je cílem jejich práce. Nejde jen o ulehčení ve smyslu dostupnosti péče. Jde především o přirozenou lidskost a radost z kontaktu, které umírajícím často chybí.

 

Čtěte dále o křestu knihy Nemocné rozhovory