Nadace ČEZ významně přispěla na nové auto pro charitní zdravotní sestry

Třebíč – Především díky štědrému příspěvku 250 tisíc korun od Nadace ČEZ může od nynějška jezdit zdravotní sestra Michaela Milotová novým bezpečným autem k pacientům domů. Milotová pracuje v Oblastní charitě Třebíč (OCHT) ve službě Domácí zdravotní péče Třebíč. Rajon má na trase od Rouchovan přes Hrotovice až po Střítež. Vůz Hyundai i30 si slavnostně převzala ve čtvrtek 4. května.

Spolehlivé auto je pro mě základ. Nový hyundai je navíc rozumně prostorný. Do kufru pohodlně naskládám pomůcky na odběry a katetrizaci. Na zadní sedadla se mi vejdou věci na ošetřovatelskou rehabilitaci, jako je třeba šlapadlo. A taky převazová taška. Využiju každý centimetr interiéru,“ pochvaluje si sestřička.

Podle regionální zástupkyně Nadace ČEZ Jany Štefánkové jsou charitní služby v regionu nezastupitelné. „Jsme rádi, že můžeme být nápomocni v důležité dostupnosti služeb klientům a zároveň takto přispějeme i ke zvýšení bezpečnosti a komfortu pracovníků Charity,“ konstatovala.

Ředitele OCHT Petra Jaška těší dlouhodobé partnerství s Nadací ČEZ i s Jadernou elektrárnou Dukovany. „Jde o podporu našich služeb i spoluobčanů na Třebíčsku. Automobily jsou pro naše terénní služby základním pracovním nástrojem. A tak jsme rádi za každý nový vůz, který může dobře sloužit řadu let,“ zdůraznil.

Nové auto celkově stálo bezmála 447 tisíc korun. Kromě peněz od Nadace ČEZ využije Oblastní charita Třebíč vlastní zdroje a finanční prostředky z darů od dalších partnerů.

V charitní Domácí zdravotní péči Třebíč (DZP) pracují vysoce kvalifikované zdravotní sestry v nepřetržitém režimu. Je jich patnáct kmenových a dalších dvanáct vypomáhá. „Pro představu – jen loni naše děvčata vyjela k celkem 905 pacientům do jejich domácností po celém okrese,“ říká vrchní sestra Simona Kamasová.

Práci sester DZP předepisuje praktický lékař nebo lékař při propouštění z nemocnice. Zvládnou všechny zdravotnické úkony, které starost o pacienta doma vyžaduje: převazy ran, ošetřovatelskou rehabilitaci v rekonvalescenci, ošetření stomií, permanentních katetrů atd. DZP působí v rámci charitního Střediska služeb sv. Zdislavy Třebíč, kam ještě patří domácí hospic, osobní asistence, půjčovna pomůcek a pečovatelská služba.