BÁRA HRZANOVÁ OŽIVILA DNY KLIENTŮ PEČOVATELSKÝCH DOMŮ

V pátek 14. května herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová vystoupila na zahradě Pensionu pro seniory v Krahulově. Doprovázeli ji uznávaní  hudebníci – nevidomý akordeonista a pianista Mário Bihári, trumpetista Nick Arthofer a houslista Adam Pospíšil. Cílem bylo v bezpečné vzdálenosti přinést trochu optimismu, veselí a naděje lidem, jež jsou i po rozvolnění nouzového režimu opuštění a izolovaní a navíc často stále v područí obav z koronaviru.

BÁRA HRZÁNOVÁ VE SPOLUPRÁCI S CHARITNÍ PEČOVATELSKOU SLUŽBOU OŽIVILA DNY KLIENTŮ PEČOVATELSKÝCH DOMŮ

“S Bárou Hrzánovou jsme v kontaktu, protože od loňského roku chystáme divadelní benefiční představení Hrdého Budžese pro Domácí hospic sv. Zdislavy. Za tuto možnost jsme velice rádi, protože víme, jak těžké byly dny v izolaci dané mimořádnými opatřeními spojenými s COVID 19. Doufáme, že toto bude návrat naděje a radosti do životů klientů, ” komentuje netradiční aktivitu vedoucí střediska Oblastní charity Třebíč Eva Vráblová.

Bára Hrzánová s celou skupinou vystupuje bez nároku na honorář. Projekt zaštiťuje nezisková organizace Artists 4 Children, z.s., která je organizátorem cyklu CIRKUS SENIOR. V jeho rámci už šest let přináší do domovů pro seniory a dalších pečovatelských zařízení koncept aktivit založený na psychomotorických cvičeních opřených o unikátní vlastnosti žonglování.

Stejně jako jiné kulturní aktivity i tyto koncerty bylo nutné několikrát přeložit. První termín zrušil “zákaz opuštění okresů” a druhý pokračující mimořádné opatření. Dobročinná cesta Báry Hrzánové a spol pátečním koncertem na Vysočině končí. O den dříve hráli a bavili v Jihlavě, konkrétně v DPS Lesnov.

Benefiční divadelní vystoupení Hrdý Budžes v prospěch Domácího hospice sv. Zdislavy je z květnového termínu přeloženo na 5. 10.