Co jste nám nebo o nás napsali?

Přejeme Vám i sobě, abyste byli s našimi službami spokojeni. Vaše hodnocení nám poskytne podněty pro zlepšení péče. Velmi za ně děkujeme. Odkaz. Napsali jste nám…scany novin, poděkování, připomínky

Vážený pane primáři,
děkuji za úžasnou péči, kterou jste měl Vy, Vaši kolegové i sestřičky o mého tatínka i o nás. Bylo to pro nás opravdu velkým povzbuzením. Bez Vaší pomoci bychom to nezvládli. Je skvělé, že existuje možnost, kdy člověk může svůj život zakončit doma v kruhu svých nejbližších a přesto s veškerou zdravotní péčí. O této možnosti však většina lidí neví, proto šíříme informace a především chválu dál.
Pro řadu lidí bylo velmi silným dojmem, vidět mého tatínka umírat v domácím prostředí. Zjistili, že to vůbec není něco nepřirozeného. A pokud si nebyli jisti, zda návštěvu v jeho posledních dnech zvládnou, ze všech jejich obavy u lůžka spadly. Dnes si s sebou nesou radost, že tatínka mohli navštívit. Ti, kteří přišli v době, kdy o tatínka pečovala některá ze sestřiček nebo Vy osobně, byli navíc obohaceni o novou zkušenost a nadšeni z pozornosti a péče, jakou jste tatínkovi a nám věnovali. Přejeme Vám, ať se Vám dílo daří, ať pojišťovny jsou této formě péče nakloněny, ať máte hodně sil tuto náročnou práci zvládat a ať Vám Bůh žehná.

RP

Dobrý den, pane primáři.
Touto cestou bych Vám a všem pracovníkům z Domácího hospice sv. Zdislavy z Třebíče chtěla za celou moji rodinu poděkovat za pomoc a perfektní péči o pana Stanislava Klinera z Moravských Budějovic. Bohužel nás opustil velmi brzy, v pátek 19. února, ale odešel v klidu, v domácím prostředí a v kruhu svých nejbližších.

Musím říct, že tyto necelé 2 měsíce, kdy jsme se o nemoci mého strýce dozvěděli a snažili se s ní vyrovnat, mně přinesly hodně slz, zármutku a psychického vypětí. Toto období mi vzalo pro mne velmi drahého člověka, kterého jsem milovala. Odvážím se Vám ale přiznat, že tato zkušenost mi přinesla i něco pozitivního. Nemoc, která našeho strýce postihla, byla velmi krutá a hnusná, dala mi ale možnost si uvědomit, že konec přijde, a že mám ještě čas na to, abych pro svého blízkého mohla něco udělat, mohla mu být nablízku a hlavně, abych mu mohla sdělit vše, co pro mne bylo důležité. Díky tomu jsem jeho páteční odchod přijala sice s velkým zármutkem, ale s pocitem klidu a vyrovnanosti. Když jsme u něho s mou rodinou seděli a drželi ho za ruku, měla jsem prostě jen pocit, že jeho čas nadešel, a že nic vlastně není špatně. V tomto období jsem si uvědomila, co je pro mne opravdu důležité. Že to nejsou problémy v práci nebo neshody s manželem - to jsou všechno věci, které se dají změnit a ovlivnit. Zásadní je pro mne zdraví a pohoda mých nejbližších. Strejdova nemoc mi přinesla ponaučení a přehodnotila jsem spoustu věcí ve svém soukromém životě. /Jen doufám, že mi ten pocit a chuť přistupovat jinak a s nadhledem k problémům a k překážkám v běžném životě vydrží:) / Přála bych si jen, aby systém hospicové péče byl více rozšířen. Aby se o ní více mluvilo a dozvědělo se o tomto způsobu péče co nejvíce lidí. Aby hospicové organizace měly větší podporu od zdravotních pojišťoven. Myslím si, že způsob umírání v nemocnicích někde za plentou a o samotě, je jednoznačně špatně. Nepomáhá to ani tomu nemocnému, ani rodině. Proto, kdykoliv se s touto problematikou setkám, budu předávat svoji zkušenost a přesvědčení, že život se smrtí se dá žít i jinak, než v nemocničním prostředí.

Ještě jednou velké DÍKY za všechno a přeji Vám a Vaší rodině hodně zdraví!

/Jen doufám, že emailové adresy, které jsem našla na internetu jsou správné a e-mail se k Vám dostane:) /

JŠ