Nadace Agrofert podpořila hospic 300 tisíci korun

Nákup nového osobního automobilu ve prospěch Domácího hospice sv. Zdislavy v Třebíči podpořila Nadace Agrofert částkou 300 tisíc korun.  Nový vůz Hunday  ix20 byl předán zaměstnancům hospice. Automobil je určen pro zajištění odlehčovací služby.  Smyslem této služby je pomáhat lidem s nevyléčitelnou nemocí a jejich blízkým tak, aby mohl nemocný člověk prožít závěr života v domácím prostředí. Kromě automobilu podpořila nadace v uvedené částce nákup i služebního oblečení.

Domácí hospic zajišťuje své služby po celém Třebíčsku. Využívá k tomu patnáct automobilů a měsíčně najezdí bezmála dvacet tisíc kilometrů. Nový automobil umožní neomezování služeb a cest za pacienty a navíc lékařům, zdravotním sestrám a pečovatelkám zajistí více pohodlí. „Zájem o naše služby je stále větší, jsme jediným poskytovatelem takto komplexní péče na Třebíčsku a chceme v maximální možné míře uspokojit požadavky a potřeby našich pacientů.  To si žádá stále větší nároky na technické zajištění a za tento dar jsme velice rádi. Jistě jej ocení i ti, o které pomáháme pečovat,“ okomentovala dar Eva Vráblová, vedoucí hospice.

Nároky na cestování jsou stále větší a dopovídají rostoucímu zájmu o služby Domácího hospice.  Dostatečná pohodlí pro lékaře, zdravotní sestry a pečovatelky chce zřizovatel služby Oblastní charita Třebíč zajistit i potřebnou modernizací vozového parku. „Rodiny  jsou vděční za zajištění  služeb 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Bez automobilů by takřka okamžitá pomoc kolegů pro rodinu, která řeší například aktuální zhoršení zdravotního stavu, nebylo možné,“ vysvětluje Eva Vráblová.

Děkujeme tímto Nadaci Agrofetr za aktuální pomoc a naši stálým podporovatelům za rostoucí důvěru a podporu v naší činnosti.

(4. 7. 2017)