Malování portrétů vyneslo hospici 15 tisíc

Jeden z nejlepších českých ilustrátorů a výtvarníků kreslených příběhů Petr Kopl zorganizoval  na festivalu komiksů CRWECOM speciální dílnu, kde spolu s dalšími autory maloval zájemcům portréty za libovolný příspěvek. Výtěžek akce byl určen pro Domácí hospic sv. Zdislavy. Na závěr festivalu tak vedoucí hospice Eva Vráblová a koordinátorka sociální péče Eva Hanákové převzaly od Petra Kopla pokladničku, která obsahovala 15.123 korun.

Netradiční sbírku svým uměním podpořili mimo autora nápadu i Murin Wolf, Sára Ostaševská, Honza Mareš, Yuffie, Zuzana Martínková, Dan Černý, Anna Sammartino, Eduard Arapidis, Tomáš Kučerovský, Bára a Jakub. „Bylo zase úžasné tak jako vždycky. Jsme velmi rád a vděčný zároveň za podporu od kolegů. Bez jejich snahy by byl můj nápad jen pouhým nápadem a o takovém výdělku na dobrou věc, bych si mohl nechat jen zdát,“ okomentoval  akci Petr Kopl.

Přítomnost groteskních příšerek a super hrdinů na festivalovém dění nevystrašil zástupkyně hospice, naopak je těšil zájem téma doprovázení a činnosti hospiců. „bylo příjemné vidět, že se lidé nespokojili jen s faktem, že příspěvkem pomohou, ale skutečně se zajímali jak, vlastně hospic funguje a co vše jsem schopni umírajícím a jejich rodinám nabídnout. Stále se utvrzujeme v tom, že taková osvěta je velice důležitá,“ uzavřela příjemnou akci Eva Vráblová.

Petr Kopl podporuje Domácí hospic sv. Zdislavy dlouhodobě  a svojí tvorbou podpořil i jednotný grafický design Oblastní charity Třebíč. Velice si toho vážíme.

(na fotografii při předání výtěžku je vlevo je kreslíř Tomáš Kučerovský, organizátor Jan Anděl, Petr Kopl a vedoucí hospice Eva Vráblová)