Klientům slouží nový ultrazvuk a další přístroje

Pacientům v Domácím hospici sv. Zdislavy slouží nový ultrazvuk i další přístroje, které se podařilo zakoupit díky penězům z Česko-švýcarských fondů. Díky novému ultrazvuku již v terénu provádíme i různé invazivní zákroky, jako je například punkce výpotků. Není to tak dávno, co se takovéto zákroky i v nemocnicích prováděly bez kontroly ultrazvukem. Zároveň slouží i k provádění ostatních ultrazvukových vyšetření, nejčastěji k potvrzení či vyloučení hluboké žilní trombózy, která u onkologických pacientů není vůbec vzácná. Stejně tak i další přístroje, jako jsou například oxygenerátory či injekční dávkovače, již využíváme v terénu u pacientů. I díky tomuto se nám daří zvyšovat kvalitu a bezpečnost péče, kterou poskytujeme.

21.09.2016