Finanční dar hospici od Petra Kopla

Kreslíř a ilustrátor Petr Kopl předal Domácímu hospici sv. Zdislavy finanční dar 8.000 Kč. Detaily o „vzniku“ daru jsou přejaty z facebookového  profilu dárce:
Tak, drazí přátelé, omlouvám se za dvě věci. Zprávu z Crweconu píši až teď, protože jsem neděli trestuhodně prospal. Bylo to fakt náročné. Pak se omlouvám za delší popís galerie, ale prostě musím napsat, jak o cítím.
Když jsme plánovali kreslení pro Charitu, padl návrh, že by měl být spodní limit za obrázek z důvodů, které jsem myslím dobře vysvětlit před Crweconem. Téměř komukoli jsem to řekl, upozornil mě, že když bude spodní limit, nikdo nedá víc, než ten spodní limit. Nevěřil jsem tomu. Jsem nesmírně rád, že jste všichni tyto skeptiky ZKLAMALI NA PLNÉ ČÁŘE!!! Nakreslilo se celkem 19 obrázků + 4, které šly do aukce. Celkem se vydělalo... a teď se podržte: 7 900!!! Slovy: sedm tisíc devět set přesně!!! To znamená, že průměrně dal každý více než třikrát tolik, co musel! Smrtelná rána všem pesimistům, kteří nevěří v lidskou dobrotu.
Mou výzvu, zda se nepřidá některý z přítomných kreslířů, vyslyšel jen Karel Jerie, který se aspoň na půl hodinky utrhl a posadil se se mnou na lavici odvahy. Velký palec nahoru, Karle, děkuji i za Charitu! Moc se nedivím, že se do toho jiným kreslířům nechce. Jedná se o speciální druh odvahy nebo šílenství, na které prostě nemá nervy každý a to naprosto bez výhrad respektuji. Našel se však i jeden "kolega", který si na chvíli stoupl za moje záda a trapně si zahejtoval. No... čekal jsem to horší. O jeho profesionální úrovni už nemám absolutně žádné iluze.
Nuže, drazí přátelé, tak jako minulý rok, i tento dorovnám vaše příspěvky na celé tisíce, tedy na 8000 a předám je do povolaných rukou Charity Třebíč v místě mého rodiště. Jste skvělí a dojali jste mě.

1. 7. 2016